اطلاعیه ثبت نام

برنامه مدیریتی برای MW2 پلاس مستر

نوشته شده توسط FalleN

بسمه تعالی

با توجه به گسترش و شروع دوباره بازی Call of Duty : Modern Warfare 2 در ایران، و برگزاری «فصل اول مسابقات مدرن2 ایران» در بستر پلاس مستر و فایندمچ، برنامه هایی جهت توسعه بازی مذکور در نظر گرفته شده که به شرح ذیل اند.

  • تیم مدیریتی و برنامه ریزی؛

قطعا برای تصمیم گیری در امورات بازی، برنامه ریزی و کنترل ماوقع بازی نیاز به یک جمع دوستانه جهت نظر گیری و مشورت و کنترل بازیست. این جمع به انتخاب مدیریت پلاس مستر به افراد ذیل سپرده شده است:

مجید طالبیان، مهرداد خانی، علی زارعی ، سعید زارع زاده و مهدی رفیعی.

ازین پس امورات پلیرهایی عزیز بازی با اشخاص فوق درمیان گذاشته میشود و این اشخاص موظف به رسیدگی و تلاش برای هرچه بهتر شدن بازی هستند.

  • آنچه در بازی خواهید دید؛

گروه مدیریت در نظر دارد تا برای چهار امر مهم «Public Match»، «Private Match»، «Season» و «Major» برنامه زیر را ارائه نماید:

الف) Public match

در بازی های پابلیک، بزودی شاهد نسخه جدیدی از بازی با چند ویژگی بروز حال حاضر بازی های جهان خواهید بود.

در ابتدا، سرورهای Ranked بازی در سرورلیست در ساعاتی معین قرار داده خواهند شد و پلیرهای عزیز بصورت رندوم و با روتیشنی از پیش تعیین شده با هم بازی میکنند. امتیاز این سرور ها ضبط میشود. اشخاصی که در پایان دوره تعیین شده بیشترین امتیاز را داشته باشند از طرف پلاس مستر Mission Achievement دریافت میکنند.

این روند «میشن» ها تابع شرایط خاصیست که هر پلیر موظف به رعایت آن است؛ از جمله مهم تر این آنها این است که اصطلاحا Point Farming به ای نحو ممنوع است و انجام این عمل غیر اخلاقی توسط مانیتورینگ پلاس مستر کنترل و در صورت اثبات شخص خاطی دچار جریمه خواهد شد.

ب) Private Match

مچ های شبانه دوستانه، مسابقات کاستوم شده توسط تیم های برگزارکننده غیر، بطور کامل آزاد و تحت کنترل پلیرهاست. هرپلیر میتواند تحت سیستم Findmatch.ir، یک لیگ با قوانین و سازوکار کاستوم و دلخواه برگزار و آنرا با بستر Tbot و یا هرآنچه تمایل دارد اداره نماید. پلاس مستر صحت هیچ تورنمنتی را تأیید یا رد نمیکند ولی از ابزار های در اختیار خود، به برگزارکنندگان تا حد توان یاری می رساند.

بستر Findmatch.ir به گونه ای تعبیه شده است که سازنده یک «دوره مسابقه» یا «مچ دوستانه» میتواند با ساخت یکی از این دو امر مثلا در مچ دوستانه، تیمی را به مقابله با تیم خود دعوت کند و در نتیجه نتایج آن بطور رسمی در لیدربرد ثبت شود و یا مسابقاتی برگزارکند و خودش آنگونه که میپسندد لیگ برگزارنماید. بدیهی است پلاس مستر نظارتی بر عملکرد برگزارکنندگان لیگ غیر نخواهد داشت مگر آنکه شکایتی از طرف تیم ها به Findmatch.ir گزارش شود و امری عینا قابل اثبات باشد و برگزارکننده آنرا در قوانین خود قید نکرده باشد.

ج) Season

«سیزن» یا فصل های مسابقات پلاس مستر، یک شیوه هماهنگ با شیوه نوین مسابقات روز eSports یا لیگ ورزش های الکترونیک جهانیست. شرح کلیات آن بدین شکل است:

عموم تیم ها میتوانند در سیزن ها شرکت کنند، سیزن ها هر ماه برگزار میشوند و با ورودی تعیین شده ای که در Findmatch.ir هرماه با توجه به ریز هزینه ها مشخص شده تیم ها ثبت نام میکنند و بصورت دو حذفی با یکدیگر بازی میکنند. از نتیجه این بازی های ماهانه، قاعدتا هرماه یک تیم رتبه اول را کسب میکند، تیم اول بطور مستقیم به عنوان تیم های خاصه و اصطلاحا Team Legends معرفی میشوند. این تیم ها نمیتوانند در سایر سیزن ها بازی کنند و نام آنها بطور خودکار در مسابقات Major که در ادامه به تفصیل بیان خواهیم کرد ثبت می شود. تیم های لجنداری، تیم های مقام آورده در سیزن ها هستند. تعداد آنها 4 تیم است و در هر دوره تیم های دیگر جایگزین آنها میشود که بسته به عملکرد آنان است.

اسلات های سیزن ها حدالمقدور زیاد است و مانعی جهت ثبت نام نیست.

د) Major League

این مسابقات پس از 4 دوره مسابقات سیزن ها برگزار میشود. عموم تیم ها حق شرکت در این مسابقات را دارند اما طبیعتا این مسابقات ورودی و شرایط متفاوتی را داراست. تیم های لجنداری در این مسابقات بطور مستقیم از مرحله گروهی به مرحله بعدی صعود میکنند. سایر تیم ها پس از انجام مرحله گروهی به جمع تیم های لجنداری اضافه میشوند و بازی ها از آنجا از سرگرفته میشود. این نکته حائز اهمیت است که اسلات های Major محدود است.

در اینجا خوب است که به برخی ویژگی هایی که در دست بررسی برای مسابقات آتیست بپردازیم:

1- قابلیت Coach برای هدایت تیم توسط یک اسلات اضافه؛

2- قابلیت Pick & Ban بصورت اتوماتیک و ویژوال در پلتفرم مسابقات؛

ان شاء الله با همت مدیریت پلاس مستر و مساعدت پلیرهای عزیز شاهد به حقیقت پیوستن رؤیاهایی باشیم که هیچ گاه در #مدرن_2 از عالم خواب فراتر نرفتند.